Juventus svladao Parmu i povećao prednost ispred Intera

Jan Šneler • nedjelja, 19.01.2020.

U 20. kolu talijanske Serie A, Juventus je na svom terenu pobijedio Parmu i zbog kiksa Intera, povećao prednost na četiri boda...

Iako igraju jednu od najslabijih sezona unazad nekoliko godina, nogometaši Juventusa ponovno su najveći favoriti za naslov prvaka Italije. Inter je bio jesenski prvak, mnogi su puno očekivali, ali uslijed dva remija, Juventus je povećao prednost na prvom mjestu na četiri boda.

Juventus - Parma Rezultati uživo

Večeras je Stara Dama svladala Parmu rezultatom 2:1. Nije to bila prekrasna utakmica i po tko zna koji put Juventus nije briljirao u realizaciji, ali pamtit će se tri osvojena boda. Vodstvo Juventusa stiglo je tek u 43. minuti kada je Cristiano Ronaldo individualnom kvalitetom došao do prilike za šut i lijepo poentirao za 1:0.

Vodstvo Juventusa bilo je zasluženo, ali još uvijek nije izgledalo kao da će momčad iz Torina lako doći do slavlja. U nastavku susreta, gosti su nakon samo deset minuta igre stigli do izjednačenja. Zaspala je Juventusova obrana prilikom kornera i Andreas Cornelius glavom je pogodio za izjednačenje.

Ipak, nisu dugo slavili u Parmi jer svega tri minute kasnije Ronaldo pogađa za novo vodstvo Juventusa. Portugalac je bio jedan od rijetkih raspoloženih u domaćem sastavu i gosti su imali ogromnih problema s njim. U nekoliko navrata Ronaldo je imao priliku kompletirati hattrick, ali rezultat se više nije mijenjao.

Dodajmo za kraj kako je Marko Pjaca bio na klupi za pričuve Juventusa, ali večeras nije ulazio u igru.