U uzbudljivom susretu Napoli pobijedio Lazio i ušao u polufinale Kupa

Jan Šneler • utorak, 21.01.2020.

Odigrana je prva četvrtfinalna utakmica Kupa Italije, a prvi polufinalist bit će Napoli koji je večeras svladao Lazio...

Poznata je prva momčad koja će zaigrati u polufinalu ovosezonskog Kupa Italije. Bit će to Napoli koji je večeras na svom stadionu bio uspješniji od Lazija. Susret je doista bio uzbudljiv i prilično raritetan unatoč tome što je postignut samo jedan pogodak.

Možemo slobodno reći da smo rijetko kada gledali uzbudljivijih početnih pola sata. Već nakon druge minute susreta Lorenzo Insigne lijepo je završio akciju i pogodio za vodstvo domaćih. Svega šest minuta kasnije, Elseid Hysay skrivljuje prekršaj za kazneni udarac i zarađuje žuti karton.

Velika prilika za Lazio, ali Ciro Immobile se prilikom izvođenja jedanaesterca poskliznuo i promašio cijeli gol. Na veliku sreću gostiju, u 19. minuti Hysay radi novi prekršaj i već nakon četvrtine susreta, Napoli ostaje s igračem manje.

Ipak, gosti nisu puno izdržali jer već u 25. minuti Lazio ostaje s igračem manje. Razlog prilično nevjerojatan. Lucas Leiva napravio je blaži prekršaj, ali bio je u trku s leđa te je zaradio žuti karton. Veznjak Lazija je poludio i vrlo vjerojatno nešto izgovorio sucu kada je ovaj momentalno izvadio crveni karton i poslao Brazilca na hlađenje.

Ritam susreta malo je pao, ali uzbuđenja su se nastavila u drugom dijelu. Čak tri puta su nogometaši pogađali okvir gola, a zbog zaleđa je Laziju i poništen pogodak. Arkadiusz Milik u 71. minuti pogodio je stativu, a nesretni Immobile prečku desetak minuta kasnije. U 86. minuti Mario Rui mogao je donijeti mir Napoliju, ali i njegov udarac odsjeda na stativu.

U tim posljednjim minutama, uz konzultaciju VAR-a, Davide Massa poništio je pogodak Lazija te je Napoli slavio s minimalnih 1:0.