HT Prva liga, 22. kolo, 15.02.2020, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Ivan Bebek, Robi Kezele, Luka Pajić (svi Rijeka)
Vinko Petković 70'
Varaždin

Samir Toplak krenuo pobjedom protiv svog Intera i vratio Varaždin u život

Mihaela Bradovski • subota, 15.02.2020.

Serija poraza Varaždina je prekinuta i to u Zaprešiću kod izravnog konkurenta u borbi za opstanak. Samir Toplak debitirao je na klupi Varaždina pobjedom protiv Intera, kluba u kojem je stekao status najdugovječnijeg trenera na klupi jednog kluba u HNL-u...

Manuel Martić
52'
25
Borna Bilobrk
77'
17
Oussama Zamouri
88'
Ivan Novoselec
15'

Vinko Petković
62'
18
Matija Kolarić
71'
Samir Toplak

Ako netko ovaj Varaždin može spasiti od ispadanja, onda je to Samir Toplak. Čovjek je doktorirao na temu opstanak u najvišem rangu s vrlo skromnim kadrom, a o koliko kvalitetnom stručnjaku se radi, pokazao je već u debiju na klupi Varaždina pobjedom u Zaprešiću protiv Intera 2:1.

Vrlo teška situacija bila je za Toplaka koji je preuzeo momčad na dnu ljestvice, s možda i najskromnijim kadrom u ligi, ali u kratkom roku uspio je stvoriti preduvjete za prvu pobjedu nakon predugo vremena. Varaždin je zadnji put slavio još 19. listopada kada je Leon Benko u završnici zabio za konačnih 1:0.

U Interu mogu biti nezadovoljni ovakvim raspletom jer su odigrali jako dobro u prvom dijelu i tu su mogli riješiti pitanje pobjednika. Vrlo dobro branio je Ivan Nevistić, ali niti on nije uspio spasiti svoju momčad od pogotka u 19. minuti kada je Rom ubacio s desne strane, lopta je došla do Serderova koji zabija iz blizine.

Do odlaska na odmor imali su domaćini još niz prilika, ali lopta nije htjela u mrežu te je na semaforu na odmoru stajalo samo 1:0. Varaždinci su se grčevito branili i uspjeli spriječiti viši zaostatak.

U drugom dijelu mijenja se slika na terenu. Varaždin je stigao do poravnanja u 60. minuti kada je Špičić odbijenu loptu vratio u kazneni prostor, a Benko je poslao u mrežu.

Vrlo brzo Inter je mogao vratiti prednost na svoju stranu, ali Tsonev i Andrić upropastili su sjajnu situaciju da bi kazna stigla u 70. minuti. Teklić je odlično ubacio u prostor za Vinka Petkovića koji ulazi u 16 metara i pogađa za 2:1.

Do kraja susreta pogodaka je moglo biti na obje strane, ali ostalo je tih 2:1 u inače vrlo dobrom, sadržajnom i zanimljivom susretu.