HT Prva liga, 23. kolo, 21.02.2020, 18:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja)
0:2(0:2) Lokomotiva
Myrto Uzuni 7'
Fran Karačić 38'
Lokomotiva

Loše prvo poluvrijeme Varaždince usmjerilo prema porazu, Lokomotiva uzela važne bodove

Branimir Korać • petak, 21.02.2020.

Na otvaranju 23. kola HT Prve lige Lokomotiva je gostovala u Varaždinu i nanijela Samiru Toplaku prvi poraz na klupi novog kluba. Presudilo je prvo poluvrijeme koje je Varaždin odradio jako loše i to ga je i odvelo u 2:0 poraz golovima Uzunija i Karačića...

Jamal Abdulah Bajandouh
46'
8
Dominik Glavina
46'
9
Domagoj Drožđek
75'
Goran Tomić

Svakom po poluvrijeme u Varaždinu samo što je Lokomotiva puno bolje iskoristila to svoje poluvrijeme. Lokosi su slavili s 2:0 i to iskoristivši vrlo loš nastup Varaždina u tih prvih 45 minuta. Ništa Varaždinci nisu napravili u tom razdoblju, odradili su skromno taj dio susreta i Lokomotiva je to znala kazniti.

Vrlo rano gosti su došli do pogotka. Već u sedmoj minuti nakon kornera lopta je odbijena na nogu Myrta Uzunija koji je bio na pravom mjestu i udarcem iz prve sa šest-sedam metara pogodio je mrežu Nevistića.

Lokomotiva je bila opasnija i mogla je povećati prednost u 24. minuti kada je Kovačić bio u odličnoj situaciji, ali nije zabio. Varaždin je potpuno pao i Lokomotiva je imala još jednu jako dobru priliku preko Tucija, ali niti on nije zabio.

Zato je prednost povećana u 38. minuti. Jakić je na vrhu kaznenog prostora pronašao Karačića koji lijepo pogađa za 2:0.

Samir Toplak nikako nije mogao biti zadovoljan nastupom svoje momčadi, na odmoru je ostavio dvojicu igrača u svlačionici i to je donijelo pomak Varaždincima što se tiče igre.

Drugi dio bio je potpuno drugačiji, Varaždin je bio znatno bolji i opasniji, stvorio je niz prilika, ali lopta nije htjela u gol.

Briljirao je vratar Lokosa Ivo Grbić koji je skinuo niz pokušaja domaćina i zadržao Lokomotivu u vodstvu. Tri važna boda za Lokose u borbi za Europu.