Bundesliga, 23. kolo, 21.02.2020, 21:00 h
Bayern
Bayern 3:2 Paderborn
Paderborn

Lewandowski ne prestaje oduševljavati, Bayern u završnici do pobjede nad Paderbornom

Matej Kačan • petak, 21.02.2020.

U susretu 23. kola nogometaši Bayerna su kod kuće svladali Paderborn s 3:2, a dva gola uz onaj pobjednički je postigao sjajni Poljak Robert Lewandowski...

Kad se u ligi sretnu prvi i posljednji na tablici, očekujete jednosmjernu ulicu i uvjerljivu. No Bundesliga je posebna liga, a susret Bayerna i Paderborna bio je sve samo ne jednosmjeran. Vodio je Bayern dva puta, Paderborn se dvaput vraćao, a na kraju je sve morao rješavati Robert Lewandowski.

Zabio je Poljak nova dva pogotka za Bayern pa sada u ligi broji 25, a u 2020. je Lewa zabio u svim susretima osim ono protiv Leipziga koji je ionako završio s nulom. Lewandowski je postigao gol u 70. minuti za 2:1, ali je u 88. opet morao spašavati pa se tek taj pogodak ispostavio kao pobjednički.

Od samog početka susreta je bilo vatreno, a prvi je pogodak postigao Paderborn preko Strelija Mambe već u 4. minuti. No Mamba je bio u zaleđu pa je ostalo 0:0 do 25. minute i Sergea Gnabryja koji je promijenio stanje na semaforu na asistenciju Corentina Tolissoa.

Bayern München - SC Paderborn 07 Rezultati uživo

Činilo kako će se s 1:0 na poluvrijeme, a onda je Manuel Neuer načinio veliku grešku koji koristi Dennis Srbeny za 1:1, a samo u prvoj minuti nadoknade gredu gađa Tolisso pa se na odmor ide s 1:1.

Mirovale su mreže u drugom dijelu sve do 70. minute i Lewandowskog, ali ni tu nije bio kraj. Već u 75. se jedna lopta odbila do Svena Michela koji sam gađa nebranjenu mrežu za 2:2, a konačni rezultat je postavio više puta spomenuti Lewandowski na asistenciju Gnabryja.

Bayern je tako pobjedom otvorio 23. kolo te uz utakmicu viška bježi Leipzigu četiri boda, dok Paderborn usprkos hrabroj partiji kući ide praznih ruku i na posljednjem mjestu sa 16 bodova.