HT Prva liga, 23. kolo, 23.02.2020, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.378
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Vedran Đurak (Sisak), Goran Loparac (Sladojevci)

Jan Šneler • nedjelja, 23.02.2020.

U 23. kolu HT Prve lige, Dinamo je na svom terenu svladao zaprešićki Inter i održao 12 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Hajduka…

Nakon poraza od Osijeka u prošlom kolu, Dinamo se vratio pobjedama i održao veliku prednost ispred Hajduka koji je na drugom mjestu. Protiv zaprešićkog Intera, Modri su se dosta mučili i još jednom potvrdili da se ne nalaze u sjajnoj formi.

Već u sedmoj minuti Dinamo je došao do vodstva. Lovro Majer poslao je visoku loptu na drugu stativu, Sandro Kulenović lijepo prsima smirio za Marina Leovca koji iz blizine pogađa za 1:0. Samo par minuta kasnije Modri su mogli povećati vodstvo. Vrlo raspoloženi Sadegh Moharrami lijepo je ubacio s desne strane, a Luka Ivanušec iz dva pokušaja nije uspio matirati Žigu Freliha.

Inter je bio potpuno bezopasan u prvih dvadesetak minuta, dok je Dinamo pritiskao goste, ali bez značajnijih prilika nakon uvodnih deset minuta. U 24. minuti iz igre je morao izaći gostujući Damian van Bruggen nakon dosta nezgodnog sudara glavama s Damianom Kadziorom.

Dinamo je imao još jednu stopostotnu priliku u 32. minuti. Kadzior je izbio sam pred vratara, zaobišao Freliha i pucao, no s gol crte loptu izbija Antonio Bosec. Poljak je bio raspoložen, a u 35. minuti lijepo je pucao s distance, ali Frelih krajnjim naporom izbija loptu u korner.

Bosec ne samo što je spasio čisti pogodak Dinama već se u 39. minuti upisao u strijelce. Iz velike daljine iskosa, bek Intera je ubacio, lopta je prevarila Dominika Livakovića koji ju je skrenuo u gol. Činilo se da je bio prekršaj na Dinamovom vrataru, međutim usporena snimka otkriva da je Livaković potpuno krivo procijenio smjer kretanja lopte i kontakt s Interovim igračem nije bio dovoljan za poništenje pogotka.

Inter se ohrabrio nakon postignutog gola i još par puta pokušao zaprijetiti Dinamovim vratima. Rezultat se do kraja prvog dijela ipak nije mijenjao, a s ovim rezultatom na odmor je puno zadovoljnija otišla gostujuća momčad. Na poluvremenu zamjena nije bilo, a već u 54. minuti Dinamo je imao novu priliku. Ponovno je na pravom mjestu bio Kadzior koji je pucao iz okreta, ali Frelih je ponovno pobjednik.

U 60. minuti Poljak je konačno uspio zatresti mrežu. Leovac je lijepo ubacio s lijeve strane, Frelih je samo pratio loptu, a Kadzior glavom iz velike blizine pogađa za novo vodstvo Dinama. Pet minuta kasnije, Majer je lijepo uposlio Kadziora kojeg u trku Milan Savić ruši s leđa i Marin Vidulin opravdano pokazuje na bijelu točku. Izvođenju jedanaesterca pristupio je Mislav Oršić, no pucao je previsoko i promašio je cijela vrata.

Kada već većina njegovih suigrača nije bila raspoložena, dojam je popravljao Kadzior. U 72. minuti ubacio je na drugu stativu gdje u padu Mario Gavranović glavom zabija za 3:1. Utakmica se primirila, Inter više nije imao energije kao ranije da opasnije zaprijeti, a Dinamo je iskusno čuvao loptu. Ipak, u 81. minuti odličnu šansu imao je Mario Ćuže. Majer je silovito tukao, Frelih nespretno odbio, a na loptu natrčao Ćuže i pucao daleko iznad gola.

Isti igrač puno bolje je tukao u 88. minuti. Ćuže je uputio udarac s vrha šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi malo preko gola. Iako se već igrala sudačka nadoknada, Dinamova obrana si nije smjela dozvoliti nikakvo opuštanje. U prvoj minuti nadoknade, Komnen Andrić ostavljen je potpuno sam nakon jednog centaršuta i mirno je poentirao za 3:2.

Inter ipak nije uspio u narednih par minuta ugroziti Dinamovu pobjedu i bez obzira na solidan dojam, odlazi u Zaprešić bez bodova. Zaprešićane očekuje teška borba za ostanak, a priliku za nove bodove dobit će u četvrtak kada dočekuju Lokomotivu. Dinamo će u subotu igrati protiv Rijeke na Maksimiru.