HT Prva liga, 24. kolo, 27.02.2020, 16:30 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete)
Kristijan Jakić 69'
Lokomotiva

Lokomotiva bez problema prošla kroz Zaprešić za napredak na ljestvici

Branimir Korać • četvrtak, 27.02.2020.

Lokomotiva je privremeno skočila na četvrto mjesto na ljestvici, ostavila je tako iza sebe Osijek, a do skoka u poretku došla je pobjedom protiv Intera u Zaprešiću s 2:0...

Inter i Lokomotiva u Zaprešiću su otvorili 24. kolo HT Prve lige. Lokosi su očekivano bili uspješniji od domaćina, odradili su dobro svoj dio posla i slavili s 2:0.

Bila je ovo vrlo važna utakmica za obje momčadi, Inter je u borbi za opstanak i prednost nad Istrom ostaje svega bod, a pred drugoplasiranim Varaždinom tek dva boda.

Od početka susreta Lokomotiva je bila bolji i opasniji protivnik, a Inter je vrlo rijetko prijetio. Prva opasnija prilika na susretu viđena je tek u 40. minuti kada je Myrto Uzuni ostao zaboravljen, međutim njegov pokušaj brani Hadžikić u svom debiju.

U 44. minuti Lokomotiva ipak dolazi do vodstva, Jakić je krasnom loptom u prostor izbacio Lirima Kastratija, on dolazi sam pred vratara i zabija za 1:0.

U drugom dijelu pokušao je Inter doći do poravnanja, ali i oni rijetki pokušaji koji su došli do Grbića, sjajni vratar Lokosa je obranio.

U 64. minuti težak udarac za domaćina, pouzdani veznjak Igor Postonjski zaradio je čini se težu ozljedu koljena i gležnja i morao je napustiti igru.

Bio je to psihološki udarac za domaćina koji ubrzo prima i drugi gol. Uzuni je jako lijepo pronašao Jakića koji zabija iz blizine.

Osim tog pogotka, još jednu sjajnu priliku imao je Tuci koji ej bio sam pred golom, potpuno neometan i s metra uspio pogodio gredu.