Arsenal i sa šarenom postavom do četvrtfinala FA kupa

Jan Šneler • ponedjeljak, 02.03.2020.

U petom kolu FA kupa, Arsenal nije imao pretežak posao te je rutinski na gostovanju kod Portsmoutha slavio s 2:0...

Nakon debakla u Europskoj ligi i činjenice da će teško dohvatiti europska natjecanja preko Premierlige, Arsenal se okrenuo FA kupu. Osvajanje trofeja ove sezone bilo bi olakšanje za sve aktere u klubu jer sezona definitivno neće biti označena uspješnom.

Večeras ipak nešto ljepše vijesti za navijače Arsenala. Topnici su rutinski slavili na gostovanju kod Portsmoutha u petom kolu FA kupa. Mikel Arteta uspio je odmoriti većinu prvotimaca za subotnju utakmicu protiv West Hama, a ovdje se okrenuo rezervnim opcijama.

Topnici nisu brzo stigli do pogotka jer je Portsmouth djelovao vrlo dobro u prvih 45 minuta. Domaći su bili u podređenom položaju što se tiče posjeda, ali iz kontri su zaprijetili nekoliko puta. Vodeći gol za Arsenal postigao je Sokratis u sudačkoj nadoknadi.

Nakon odmora, pad u igri domaćeg sastava, a Arsenal napada sve jače. Već u 51. minuti Edward Nketiah zabija za 0:2 i nekako je bilo jasno da je priči kraj. Portsmouth više nije ozbiljnije prijetio, a Arsenal je mirno priveo susret kraju.