Mbappé hat-trickom odveo PSG u finale Kupa Francuske

Jan Šneler • srijeda, 04.03.2020.

Velikom pobjedom protiv Lyona (1:5) u polufinalu Kupa Francuske, PSG je vrlo blizu osvajanja dvostruke titule...

Susreti Lyona i PSG-a uvijek su uzbudljivi, a pogotovo su značajni kada se radi o nokaut utakmicama u kup natjecanjima. U polufinalu Kupa Francuske, Lyon je ugostio PSG i vrlo se loše proveo jer su Parižani postigli čak pet pogodaka.

Premda su na kraju teško poraženi, domaći su prvi došli do vodstva. Već u 11. minuti Martin Terrier iskoristio je nepažnju gostiju i poentirao za 1:0. Veselje domaćih nije dugo trajalo jer samo tri minute kasnije Kylian Mbappé donosi PSG-u izjednačenje.

Bila je to uvertira sjajne večeri mladog Francuza koji će svu raskoš pokazati u drugom dijelu. Mogli su Parižani povesti i ranije, ali u 43. minuti Edinson Cavani pogodio je okvir gola. U 61. minuti dogodio se trenutak koji je odredio ostatak utakmice. Fernando Marcal dobio je drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a PSG je zaradio kazneni udarac.

Neymar je siguran s bijele točke i Lyon se našao u velikim problemima. Već u 70. minuti Mbappé radi sjajan prodor i još boljom završnicom donosi Parižanima povećanje vodstva. Uz silnu kvalitetu, PSG je imao i dozu sreće kada je u 82. minuti Pablo Sarabia bio spretan nakon odbijene lopte i riješio sve dileme.

U samoj završnici, u trećoj minuti nadoknade Mbappé zabija svoj treći pogodak na susretu i postavlja konačnih 1:5. Za naslov će se Parižani boriti protiv boljeg iz ogleda Saint-Étiennea i Rennesa. Taj susret na rasporedu je sutra, a finale će se održati 25. travnja na nacionalnom stadionu Stade de France u Parizu.