Dario Vizinger strijelac u velikoj gostujućoj pobjedi za ostanak u borbi za titulu

Branimir Korać • subota, 27.06.2020.

Celje i Aluminij ove sezone ugodno su iznenadili u slovenskom prvenstvu, a u međusobnom dvoboju pobjedu su odnijeli Celjani koji dolaze na bod iza Olimpije...

Važan dvoboj u 30. kolu slovenskog prvenstva odigran je u Kidričevu. Aluminij je ugostio Celje i tražio je pobjedu koja bi ga skoro bodovno izjednačila i zadržala u borbi za Europu.

Na kraju je ipak Celje slavilo s 2:0 i Aluminij sada kasni sedam bodova za društvom s vrha.

Olimpija je na vrhu s 56 bodova, Celje i Maribor imaju bod manje s tim da Celjani jedini imaju 30 odigranih utakmica dok Olimpija i Maribor u nedjelju odlučuju tko u zadnja kola ulazi s bolje pozicije.

Celje je kod Aluminija povelo već u 11. minuti golom Mitje Lotriča, a šest minuta kasnije Dario Vizinger glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca podiže na 2:0.

Kod Celja Vizinger i Josip Čalušić odigrali su cijelu utakmicu dok je Karlo Plantak ušao u 72. minuti.

Kod domaćina Mihael Klepač igrao je svih 90 minuta. Sanina Muminovića je u 42. minuti zamijenio Renato Pantalon, a Ante Živković igrao je do 73. minute.