Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:1 Deportivo Alaves

Uspavanka se pretvorila u dramu, Atletico svladao Alaves

Matej Kačan • nedjelja, 28.06.2020.

Nakon prvih sat vremena uspavanke na susretu Atletico Madrida i Alavesa, u posljednjih pola sata je palo tri gola i Atletico je na kraju slavio s 2:1 za četvrtu pobjedu u nizu...

Tipičnu utakmicu svojstvenu Atleticu je igrao večerašnji domaćin protiv gosta iz Alavesa. Momčad Diega Simeonea je sat vremena igrala bolje i dominirala, ali do pogotka nije mogla do 59. minute bez većih šansi.

Atlético Madrid - Deportivo Alavés Rezultati uživo

No pojavio se tada prekid koji je Atleticovo jako oružje. S desne strane je slobodnjak izveo Kieran Trippier, a lopta je pronašla glavu Saula koji je postavio 1:0, a to je otvorilo susret.

Nitko ne bi očekivao da će u posljednjih pola sata pasti još dva gola, ali je sudac morao svirati dva penala. Srećom po Atletico, prvi je bio u 73. minuti za domaćina kad je napadača Atletica srušio Ruben Duarte, a sudac je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku.

Kazneni udarac je sigurno izveo Diego Costa, a Alaves je do kraja uspio zakomplicirati susret nakon što je u nadoknadi rukom u svom šesnaestercu igrao Koke, a penal je realizirao Joselu. Atletico je u preostale tri minute nadoknade izdržao te slavi četvrtu pobjedu zaredom.

Atletico je tako iskoristio novi remi Seville te joj je pobjegao na trećem mjestu na četiri boda prednosti, dok je Alaves trećim porazom u nizu na 15. mjestu.

Tko se boji Diva još?

Bez obzira što Inter iz Zaprešića još uvijek ima matematičke šanse izboriti ostanak u elitnom razredu hrvatskog nogometa polako se već...