Premiership, 32. kolo, 28.06.2020, 17:30 h
Watford 1:3 Southampton
Southampton

Southampton slavio kod Watforda, Ings pooštrio borbu za najboljeg strijelca

Jan Šneler • nedjelja, 28.06.2020.

U 32. kolu Premierlige, Southampton je na gostovanju kod Watforda uvjerljivo slavio (1:3), a veliku ulogu u toj pobjedi je s dva pogotka imao Danny Ings...

Watfordu predstoji teška borba za ostanak u Premierligi, a u 32. kolu sreće protiv Southamptona nisu imali. Gostujuća momčad bila je prilično uvjerljiva, a veliku ulogu u pobjedi Southamptona imao je dvostruki strijelac Danny Ings.

Upravo je Ings doveo u 16. minuti u vodstvo Southampton odličnim udarcem s vrha šesnaesterca. Bolju igru gosti su mogli kapitalizirati i nešto kasnije kada je James Ward-Prowse bio neprecizan. Od Watforda puno toga nismo vidjeli u prvom dijelu, ali u nastavku domaći ipak pokazuju bolju igru.

Watford - Southampton Rezultati uživo

Bez obzira na nešto kvalitetniju igru, domaći nisu uspjeli doći do željenog izjednačenja. U 70. minuti Ings je ponovno pokazao da je u sjajnoj formi i drugim pogotkom donio gostima povećanje vodstva. Tim pogotkom Ings se podignuo na drugo mjesto liste strijelaca i do prvoplasiranog Jamieja Vardyja dijeli ga samo jedan pogodak.

Kada domaći nisu uspjeli smanjiti zaostatak, pomogli su im gosti. Nakon jednog centaršuta prilično nespretno reagirao je Jan Bednarek i prevarivši svog vratara skrenuo loptu u svoju mrežu. Ipak, bez obzira na taj nesretni pogodak, Southampton je u 82. minuti došao do novog pogotka i mirne završnice.

Iz slobodnog udarca sjajno je zabio Ward-Prowse i postavio konačnih 1:3. Mogla je razlika biti i veća, ali u sudačkoj nadoknadi Nathan Redmond pogađa okvir gola. U sljedećem kolu Southampton na svom terenu dočekuje Manchester City, dok će Watford u goste Chelseaju.

Tko se boji Diva još?

Bez obzira što Inter iz Zaprešića još uvijek ima matematičke šanse izboriti ostanak u elitnom razredu hrvatskog nogometa polako se već...