Barcelona 2:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Messijev 700. gol u novom Barceloninom remiju, Atletico pomaže Realu

Branimir Korać • utorak, 30.06.2020.

Nastavlja se muka po Barceloni koja je još jednom ostala bez pobjede, treći put u zadnja četiri kola te je tako napravila korak unazad u borbi za naslov prvaka...

Nema mira oko Barcelone, a neće ga biti niti nakon dvoboja protiv madridskog Atletica. Bila je to prilika za vraćanje malo dobrog ozračja, ali Simeoneova momčad odnosi s Camp Noua bod koji zadaje novi udarac Barceloni u borbi za naslov prvaka Španjolske.

Simeone je očekivano ostavio Barceloni posjed, zatvorio se i sislenim napadima sporadično prijetio. Barcelona je još jednom ove sezone imala puno loptu u svojim nogama, a prerijetko je pucala prema golu.

Barcelona je vrlo rano povela, već u 11. minuti izveli su domaćini korner, lopta je nezgodno padala i pogodila Diega Costu kojem prolazi kroz noge i od noge se odbija u gol.

Nije se dugo čekalo na poravnanje. U 19. minuti Arturo Vidal ruši u kaznenom prostoru b>Yannicka Carrasca i dosuđen je kazneni udarac za goste. Izveo ga je Saul Niguez i izjednačio na 1:1. Učinio je to iz ponovljenog udarca, prvo je ter Stegen obranio Costi, ali izašao je previše van i uz pomoć VAR-a Atletico je dobio novu priliku.

Revija kaznenih udaraca nastavljena je u drugom dijelu. U 50. minuti Felipe je srušio Semeda, a Lionel Messi dobio je priliku za svoj 700. gol u karijeri. Iskoristio ju je i spektakularno panenkom vratio prednost na stranu Barcelone.

Tu nije bio kraj. U 62. minuti Semedo sapliće Carrasca za novi kazneni udarac, još jednom je izvođač bio Saul, ter Stegen je bio na lopti, ali ona mu ipak ispod ruke prolazi u gol.

Nakon tih 2:2 promjene više nije bilo, imao je Vidal jednu jako dobru priliku i to je u biti bilo to.

Barcelona gubi vrijedna dva boda i Real Madrid može joj pobjeći na četiri boda razlike pobjedom protiv Getafea.

Ivan Rakitić igrao je do 63. minute nakon čega ga je zamijenio Sergi Roberto.

Dinamo ne smije izgledati ovako loše

Nakon restarta sezone, Dinamo izgleda neprepoznatljivo. Modri niti igraju dobro, niti imaju dobar rezultat nakon dugotrajne stanke i ne...