HT Prva liga, 34. kolo, 11.07.2020, 18:55 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Ante Marić (svi Zagreb)
Antonio Mirko Čolak 71' (11m)
Rijeka

Inter nastavio seriju poraza i matematički ispao u Drugu HNL

Mihaela Bradovski • subota, 11.07.2020.

Rijeka je pobjedom 1:0 u Zaprešiću i matematički riješila pitanje putnika u Drugu HNL. Inter neće nastaviti natjecanje u najvišem rangu, a Istra 1961 ide u kvalifikacije protiv Orijenta...

Rijeka odnosi pobjedu iz Zaprešića, ali nije impresionirala. Kako se i očekivalo, Rijeka je dominirala, imala je više prilika, loptu u svojim nogama dok je Inter pokušavao koliko je mogao, a ova momčad Zaprešićana ne može puno.

Prvo poluvrijeme bilo je obostrano vrlo skromno. Teško se dolazilo do prilika i vratari nisu imali previše posla. Pandur uopće, a Hadžikić tek nekoliko intervencija i to uz dobro postavljanje nije imao previše problema.

U 17. minuti Rijeka je prvi put ozbiljnije zaprijetila kada je Raspopović proigrao Čolaka koji u sredini traži Murića, no njegov pokušaj je dobro izblokiran.

20 minuta čekalo se na novu veliku priliku i nevjerojatno je što je ovaj put promašio Čolak. Bio je sam pred vratima, na 2-3 metra od gola, potpuno neometan, ali nije uspio pogoditi praznu mrežu. Lopta je završila pokraj vratnice.

U drugom dijelu očekivao se još jači pritisak Riječana koji su odmah zaprijetili preko Pavičića, ali Hadžikić je pokazao kako je dobar vratar i da je trebao dobiti koju minutu više ove sezone.

Najbolju priliku Inter je propustio nakon sat vremena igre. Ubačena lopta s desne strane, u sredini je bio Mamut, ali mrvicu loptu skreće Velkovski i napadač domaćina nije uspio zahvatiti taj ubačaj.

Nedugo zatim i Mlinar je zaprijetio, ali Pandur je odlično reagirao i obranio njegov pokušaj.

Jedini gol na susretu pao je 20 minuta prije kraja. Van Bruggen je u 16 metara srušio Yatekea, dosuđen je kazneni udarac koji je Čolak rutinski pretvorio u pogodak.

U završnici susreta viđena su dva pokušaja Mlinara iz slobodnog udarca, oba neprecizna i ostalo je 0:1 čime Inter i službeno napušta HT Prvu ligu na kraju sezone.