Vodeni sportovi

Emmi Miljković najbolja igračica Prvenstva Hrvatske: 'Sada se radujemo Dunavskoj ligi'

Sportnet, Branimir Korać • nedjelja, 02.08.2020.

Riječanka sa zagrebačkom adresom, Emmi Miljković (31) hrvatska vaterpolska reprezentativka i prva violina zagrebačke ŽAVK Mladosti, osvojila je svoj drugi naslov prvakinja države sa Žabicama.

Mladostašice su prošlosubotnjom pobjedom i u drugoj utakmici finala protiv splitskog Jadrana, obranile naslov koji je konstantno u njihovim vitrinama sada već četvrtu godinu. Nadmoćno, na način na koji su nas već Žabice i naviknule. U sezoni 2019./20. imale su stopostotan učinak; 14 utakmica - 14 pobjeda. Ekipa s daleko najviše postignutih i najmanje primljenih pogodaka. U prvoj finalnoj utakmici u Zagrebu protiv Jadrana bilo je čak 22:5 što je rekordna pobjeda u povijesti finala ženskog seniorskog prvenstva.

Emmi Miljković je pak očekivano i zasluženo nakon finala primila iz ruku Perice Bukića, dopredsjednika i izvršnog direktora Hrvatskog vaterpolskog saveza, trofej za najbolju igračicu cijele sezone.

"Sad, koji je to meni osobni trofej... ne brojim. Svi su mi dragi, ali ono što brojim i što je bitno su ekipni naslov", dan nakon finala će za stranicu Hrvatskog vaterpolskog saveza Emmi Miljković, najbolja hrvatska vaterpolistica. Ukoliko ćemo o subotnjem finalu, ipak je početak bio nešto malo 'tvrđi' za Zagrepčanke. Jadran je poveo 2:0 u prvoj četvrtini, vodio cijelu prvu polovicu utakmice...

"Tako nešto smo i očekivale. U prvoj četvrtini svakako. Ipak su one igrale doma, pred svojom publikom, očekivano sasvim."

Tako je to trajalo prvih 16 minuta ili dok je bilo snage u jadranašica. Takav se barem dojam nameće jer rezultat treće i četvrte dionice koje su završile 5:2 i 8:0 u korist ŽAVK Mladosti to sugerira.

"Je, one su pale u trećoj četvrtini. Ne velim da one nisu u treningu, ali mi 'imamo klupu' odnosno duži, širi izbor igračica, a one nemaju takvo što. Vidjelo se i tko je radio tijekom ove karantene, tko ne ili manje."

Neovisno što ste vrlo dominantne posljednje 4 godine, bez ijednog poraza u Prvenstvu Hrvatske, u ŽAVK Mladosti se dakako i dalje raduju svakom trofeju.

"Istina je, radujemo se, a uoči ove druge finalne utakmice smo si rekle "Cure, nema treće utakmice, idemo na more". Odužila se ova sezona, tako da smo itekako proslavile ovaj trofej" veli Emmi.

Što si vi sada želite u budućnosti, u sljedećoj sezoni? Znamo da već dugo priželjkujete jaču konkurenciju, ali do nje će objektivno biti teško doći u našim nacionalnim okvirima. Koji je cilj sada?

"Nadamo se i veselimo da ćemo u sljedećoj sezoni igrati Dunavsku ligu u kojoj bi trebali nastupati i klubovi iz Rumunjske, Srbije, mislim i Mađarske, plus mi. To je već korak naprijed, te se nadam da bi kroz to natjecanje mogli stasati još više", veli Emmi Miljković.

Pripomenimo da sezona nadmetanja seniorki u Hrvatskoj ipak još nije završena. Valja naime još odigrati i treću, odlučujuću utakmicu za 3. mjesto u državnom prvenstvu u Rijeci između Primorja EB i splitske Bure, najvjerojatnije u srijedu, 5. kolovoza.

AUTOR: Hrvatski vaterpolski savez