Frosinone u drami do pobjede u gostima, Cittadella neće vidjeti Serie A

Branimir Korać • četvrtak, 06.08.2020.

Poznati su svi sudionici polufinala doigravanja za Serie A. Nakon što je Chievo dan ranije izbacio Empolija, u srijedu je Cittadella poražena u produžetku kod kuće od Frosinonea s 3:2...

Spezia - Chievo, Frosinone - Pordenone, parovi su polufinala doigravanja za Serie A. Frosinone je u pravoj drami slavio u gostima kod Cittadelle i tako praktički u posljednjim sekundama utakmice izborio prolaz u polufinale doigravanja.

Cittadella je odlično krenula i ppovela je s 2:0 golovima Davidea Diawa u petoj i 45. minuti, ali u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Frosinone smanjuje preko Alessandra Salvija.

U drugom poluvremenu, odmah na početku gosti se potpuno vraćaju u utakmicu i poravnavaju preko Federica Dionisija.

Susret je otišao u produžetke gdje je Cittadelli bio dovoljan i remi za prolaz dok je Frosinone trebao isključivo pobjedu. Do nje je došao pogotkom u 121. minuti susreta kada je Camillo Ciano poslao loptu u mrežu.

Gosti su tako napravili veliki preokret, domaćina su dotukli golovima na kraju prvog poluvremena i produžetka te nastavljaju san o povratku u najviši rang.