Linfield i Drita u borbi za prvo pretkolo Lige prvaka

Branimir Korać • subota, 08.08.2020.

U Nyonu se održava preliminarni turnir Lige prvaka na kojem sudjeluju prvaci San Marina, Kosova, Skeverne Irske i Andore te se bore za plasman u prvo pretkolo Lige prvaka...

Četiri prvaka onih država s dna Uefine klupske ljestvice u Nyonu na neutralnom terenu bori se za svoje mjesto u pretkolu Lige prvaka. Igrači Barce, Bayerna, Napolija i Chelseaja vjerojatno nisu ni znali da im prvaci svojih država igraju predigru.

U igri su ostali predstavnici Sjeverne Irske i Kosova te će oni odlučivati o tome tko će u prvo pretkolo.

Linfield je u prvom susretu igrao protiv Tre Fiorija iz San Marina i upisao pobjedu 2:0. Oba gola pala su u drugom poluvremenu, a pokazalo se kako je trener Linfielda imao nos za zamjene jer su oba gola zabili igrači s klupe.

Prvo je francuski veznjak Bastien Hery pogodio za vodstvo, a onda Belgijac Christy Manzinga postavio konačnih 2:0.

Kod Tre Fiorija bivši igrač Rovinja, Pazinke, Funtane Bojan Gjurčinoski odigrao je cijelu utakmicu.

U drugom susretu prvak Kosova Drita lakše nego što rezultat kaže svladao je prvaka Andore Inter Escaldes s 2:1.

Xhevdet Shabani doveo je Dritu u vodstvo u 21. minuti, a osam minuta kasnije andporski reprezentativac Emili Garcia poravnao je na 1:1. U završnici prvog dijela Hamdi Namani pogodio je za 2:1 i donio prolaz Kosovarima.

Finalni dvoboj između Linfielda i Drite na rasporedu je 11. kolovoza.