Prijateljski remi U-17 reprezentativaca Hrvatske i Slovačke

Sportnet • četvrtak, 13.08.2020.

Hrvatska U-17 reprezentacija u sklopu ljetnog kampa odigrala je prijateljsku utakmicu sa Slovačkom...

Pod vodstvom izbornika Tomislava Rukavine reprezentacija Hrvatske do 17 godina starosti nalazi se u Svetom Martinu na Muri na ljetnom kampu, a na ovim mini-pripremama u raspored su dodane i dvije prijateljske utakmice protiv slovačkih vršnjaka. Prva utakmica odigrana je 13. kolovoza na stadionu SRC Trate u Nedelišću, a mladi reprezentativci odigrali su miroljubivih 2:2 sa Slovacima.

Slika 1 od 1.

Hrvatsku je u vodstvo doveo Rocco Žiković u 26. minuti, a gosti su do kraja prvog dijela susreta uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Tomáš Jaššo poravnao je rezultat u 38. minuti, dok je u posljednjim trenucima poluvremena pogodak za vodstvo Slovačke postigao Alex Lacza. U 58. minuti Žiković postiže svoj drugi pogodak na utakmici, ovog puta za izjednačenje, a ujedno i za konačni rezultat.

Slika 3 od 3.

Utakmicu su s tribine pratili i glavni instruktor HNS-a Petar Krpan i Aljoša Asanović koji su vjerojatno zadovoljni s određenim segmentima u igri, no ujedno su sigurno vidjeli i da ima još mjesta za napredak u generaciji igrača rođenih 2004. godine. Druga prijateljska utakmica između istih protivnika odigrat će se 16. kolovoza u Čakovcu te će također biti odigrana iza zatvorenih vrata.