Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Mario Pepur (Split)
Dario Čanađija 90'+1'
Gorica

Gorica ponizila Varaždin u posljednjih deset minuta

Matej Kačan • petak, 14.08.2020.

Prva utakmica nove sezone u HT Prvoj ligi završila je teškim porazom domaćeg Varaždina kojeg je u samoj završnici ponizila Gorica. Goričani su zabili četiri gola od 82. do kraja i slavili s visokih 5:1...

Vinko Petković
46'
15
Mijo Šabić
46'
11
Leon Benko
76'
4
Jurica Grgec
76'
6
Dino Skorup
87'

Valdas Dambrauskas

Svaka bajka dođe svom kraju, pa je tako i Varaždince na startu nove sezone dočekao hladan tuš i otrježnjenje. U Varaždinu je domaćin protiv Gorice držao 1:1 do 82. minute, ali onda kreće raspad i momčad Valdasa Dambrauskasa na najbolji mogući način kreće u sezonu u kojoj je želja iskorak i Europa.

Uspavanku u početnoj fazi susreta je napokon prekinuo Varaždin koji u 19. ima zicer, ali ne koristi sjajnu priliku za vodstvo. Domagoj Drožđek je bio jedan na jedan s Kahlinom koji je udarac taman dirao da ne ide u mrežu, ali je nju na metar od gola dočekao Obregon koji promašuje nemoguće.

Nakon toga susret malo po malo preuzima Gorica koja prijeti kontrama Ndiayea, a onda i preko Čabraje koji tjera Olivera Zeleniku da se iskaže pred varaždinskom publikom i nastavi gdje je Nevistić stao.

U 38. se napokon isplatila inicijativa i pokušaji Gorice preko lijepe akcije koju je začeo Kalik ubacivanjem prema Matiji Dvornekoviću. Ovaj je poslao povratnu pred vrata, a na nju uklizava Dario Špikić za prvi gol u novoj sezoni s kojim se ide i na poluvrijeme.

U drugom dijelu opet gledamo nekoliko mirnih minuta isprekidanih s dvije opasne situacije, po jednom sa svake strane, ali u 63. Varaždin dolazi do izjednačenja. Strijelac je Neven Đurasek koji je prije nekoliko dana produžio posudbu, a Toplaku je vratio odmah s golčinom s 25 metara kojom je skinuo paučinu s Kahlininih vrata.

U 72. sjajnu priliku propušta Ndiaye koji bi bio tragičar susreta da je Varaždin otkinuo bod ili slavio, ali se domaćin u zadnjih 10 minuta potpuno raspao te je dobio još četiri gola. Iskupio se Ndiaye sudjelovanjem u akciji za 2:1 kad je kombinirao sa Steenvoordenom koji je nakon toga asistirao Mudrinskom, a u 89. Varaždinci imaju nesreću kad jedan neprecizan udarac pogađa Ivana Novoselca i odlazi u gol.

U prvoj minuti nadoknade je 4:1, a kombiniraju domaći dečki. Marijan Čabraja šalje povratnu na 16 metara koju prima Dario Čanađija i s nekih 15 metara krasno pogađa, ali ni tu nije kraj. Još je jednu riječ imao reći Mudrinski kojem je asistirao Kristijan Lovrić za kompletiranje gaženja i veliko slavlje Gorice.