Spezia obavila dobar posao u prvom susretu, Erliću 90 minuta

Matej Kačan • nedjelja, 16.08.2020.

Nogometaši Spezije slavili su u prvom susretu finala razigravanja za ulazak u Serie B kod Frosinonea. Spezia je u gostima slavila s 1:0 i kod kuće treba obraniti taj rezultat za prvoligaško društvo...

Na prag Serie A došli su nogometaši Specije, a među njima i hrvatski stoper Martin Erlić. Nakon što su na bolji plasman u ligi prošli Chievo nakon 0:2 i 3:1, Spezia je u gostima svladala Frosinone u prvom susretu finala razigravanja.

Frosinone - Spezia Rezultati uživo

Gostujuća pobjeda znači dvostruko ako znamo za to pravilo bolje plasiranog na tablici jer Spezia dok kuće može i izgubiti s 1:0 i proći dalje, ali se svakako mora paziti jer je isti scenarij zamišljao i Pordenone koji je onda kod kuće u uzvratu izgubio 2:0 i ispao.

Pogodak vrijedan pobjede je postigao Emmanuel Gyasi kojeg je nakon sjajne momčadske akcije pronašao Giulio Maggiore. Ganac se u 21. minuti s lijeve strane sjurio u 16 metara Frosinonea te je sjajno s osam metara pogodio u dalji kut.

Erlić je odradio svih 90 minuta na terenu, a susret za konačnu potvrdu trećeg novog člana Serie A odigrat će se na Spezijinom domaćem terenu 20. kolovoza.