Prva HNL juniora: Hajduk i Lokomotiva upisali uvjerljiva slavlja, Dugopolje, Slaven Belupo i Varaždin prve pobjede

Sportnet • utorak, 15.09.2020.

Odigrani su dvoboji petog kola Prve HNL juniora. U sedam odigranih susreta postignuto je 20 pogodaka, od toga 2,86 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Varaždina, Rijeke, Slaven Belupa i Dinama protiv Hrvatskog dragovoljca, Istre 1961, Rudeša odnosno Osijeka. Zanimljivo, u ovom kolu nije bilo neriješenih rezultata.

Varaždin je na stadionu Stjepan Spajić pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a interesantno je kako su strijelci bili igrači, koji se zovu Leon - Pujić i Belcar. Varaždinci su došli do prva tri boda ove sezone, a Sigećani su zabilježili treći uzastopni poraz i ostali na samom začelju s nulom u rubrici pobjede.

U derbiju della Učka Rijeka je na Rujevici pobijedila Istru 1961 1:0. Pogodak za pobjedu i bodove postigao je Veldin Hodža u 47. minuti. Ovom pobjedom Riječani nastavljaju potjeru za vodećim Hajdukom. Puljani su, bez obzira na poraz, odigrali hrabro i pružili dostojan otpor, ali mogu biti zadovoljni jer nalaze se u sredini poretka.

U ogledu donjeg doma Slaven Belupo je na umjetnoj travi Gradskog stadiona Ivan Kušek Apaš u Koprivnici svladao Rudeš 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Patrick Marko Zupic u 32. minuti. Koprivničani su s Rudešanima izjednačili omjer pobjeda na 3:3.

U derbiju kola Dinamo je na Maksimiru pobijedio Osijek 2:1. Sva tri pogotka dogodila su se u drugom dijelu i to u razmaku od devet minuta. Što je najzanimljivije, svi pogoci bili su iz jedanaesteraca. Počelo je u 50. minuti, a prvi do vodstva stigli su Osječani zahvaljujući Marinu Kuzminskom. Sedam minuta kasnije Ivan Šaranić donio je izjednačenje Modrima. Rezultatski egal nije dugo trajao (samo dvije minute) jer je Šaranić iz iste pozicije (kazneni udarac) bio precizan za preokret i pobjedu domaćina.

Rezultati petog kola Prve HNL juniora: Sesvete – Lokomotiva 0:4 (Šimić 13, 33, Ibrahim 20, Kačavenda 87), Hrvatski dragovoljac – Varaždin 0:2 (Pujić 18, Belcar 43), Rijeka – Istra 1961 1:0 (Hodža 47), Slaven Belupo – Rudeš 1:0 (Zupic 32), Dugopolje – Inter Zaprešić 4:1 (Pandža 35, Zoko 70, Žaja 74, Džaja 80/Plehan 64), Dinamo – Osijek 2:1 (Šaranić 57 – 11m, 59 – 11m/Kuzminski 50 – 11m), Hajduk – Orijent 1919 4:0 (Ljubičić 21, 65 – 11m, Domančić 29, 37).