Juventus 3:0 Sampdoria
Sampdoria

Pirlo mandat počeo pobjedom, Juventus u završnici podebljao slavlje

Matej Kačan • nedjelja, 20.09.2020.

U prvom kolu Serie A je pobjedom u obranu naslova krenuo i prvak Juventus. Pod vodstvom novog trenera Andree Pirla je Juventus svladao Sampdoriju s 3:0...

Nova era u povijesti Juventusa, ona s Andreom Pirlom na klupi je krenula pobjedom za prvake Italije. Bianconeri su u obranu naslova krenuli slavljem protiv Sampdorije koja se dugo držala na minimalnom zaostatku, ali je na kraju pala.

Nije Juventus u prvih sat vremena izgledao mnogo uvjerljivije od one ekipe koja je minimalno pobjeđivala prošle sezone. Dobro je krenulo s nekoliko pravih šansi i pritiskom Juventusa koji je urodio plodom u 13. minuti kad je zabio Dejan Kuluševski, i to u svom debiju.

On je sjajno pogodio s ruba 16 metara nakon što je loptu izgubio Cristiano Ronaldo, a ona se odbila do Šveđanina. Dugo nakon toga nije bilo pogodaka i Sampdoria se držala na minimalnom zaostatku, ali je pred kraj susreta Juventus dao još dva gola nakon što je Ronaldo u 24. minuti pogodio gredu i propustio šansu da do poluvremena poveća vodstvo.

U 78. je nakon kornera i mnogo flipera i odbijanaca iz blizine pogodio Leonardo Bonucci, a 10 minuta kasnije Aaron Ramsey dobrom loptom pronalazi Ronalda koji je miran i nastavlja tamo gdje je stao prošle sezone.