Prva HNL juniora: Dugopolje s čovjekom više upisalo drugu pobjedu ove sezone

Sportnet • četvrtak, 24.09.2020.

Na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju odigran je odgođeni ogled trećeg kola Prve HNL juniora između Dugopolja i Rudeša. To je ujedno bila posljednja utakmica tog kola.

Dugopolje je s igračem više pobijedilo Rudeš 1:0. Prvo poluvrijeme završilo je bez golova. Nastavak je donio pobjednički pogodak domaćina, koji se dogodio pred kraj dvoboja. Točnije, u 75. minuti, a strijelac je bio Josip Glavović s bijele točke. Osam minuta kasnije gosti su ostali s desetoricom na terenu. Kiko Dragaš Selaković dobio je izravni crveni karton zbog neprimjerenog izražavanja prema glavnom sucu Jakovu Titliću. Dugopoljci su kod kuće napravili dva lijepa niza - u trećoj uzastopnoj utakmici ostali su neporaženi i zabilježili su drugu pobjedu zaredom (Inter, Rudeš) uz jedan neriješeni rezultat (Varaždin). S druge strane, Rudešani su petim uzastopnim porazom ostali na dnu poretka s nulom što se pobjeda tiče. Uz to, ovo je bila treća utakmica zaredom u kojoj nisu zabili pogodak.

U sedam odigranih susreta postignuto je 18 pogodaka, od toga 2,57 po utakmici.

Rezultat posljednje utakmice trećeg kola Prve HNL juniora: Dugopolje – Rudeš 1:0 (Glavović 75 – 11m).

Ostali rezultati trećeg kola: Sesvete – Inter Zaprešić 2:2 (Matić 27, Barišić 40/Plehan 41, Selman 45+1), Slaven Belupo – Varaždin 1:1 (Mađarić 30/Belcar 81), Osijek – Lokomotiva 1:1 (Kuzminski 21 – 11m/Kačavenda 80), Rijeka – Orijent 1919 4:0 (Zrilić 20, 67, M. Frigan 27 – 11m, Galešić 45), Dinamo – Istra 1961 2:0 (Borovac 27, Šaranić 40), Hajduk – Hrvatski dragovoljac 3:0 (Domančić 29, Ljubičić 45+1, 78).