Tottenham boljim izvođenjem jedanaesteraca izbacio Chelsea iz EFL kupa

Branimir Korać • srijeda, 30.09.2020.

Chelsea se značajno pojačao, ali trebat će vremena da stvari sjednu na svoje mjesto, vidi se iz prvih utakmica. U EFL kupu završio je s nastupom već u osmini finala gdje ga je zaustavio Tottenham boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Jose Mourinho imao je vrlo mozaičan i zanimljiv susret nakon kojeg je ipak bio zadovoljan. Živo je vodio svoju momčad uz rub terena, svađao se s Frankom Lampardom, trčao u svlačionicu po Erica Diera koji je odjurio na wc i nakon svega ipak je odnio pobjedu.

Oba trenera malo su izmiješala momčadi, a u svemu tome bolje je prošao Tottenham.

Chelsea je doduše poveo u 19. minuti lijepim golom Wernera koji je opalio s ruba kaznenog prostora i pogodio za 1:0. U tim trenucima Chelsea je i izgledao bolje, no kako je susret odmicao, tako se i Tottenham budio.

Edouard Mendy debitirao je na golu i dobro odradio svoj dio posla, no u 83. minuti niti on nije spasio Chelsea.

Kao što je to valjda običaj, obrana Chelseaja mora barem jednom teško kiksati i zakomplicirati posao. Pa je tako u 83. minuti na centaršut Reguillona jako loše reagirao Emerson Palmieri, s loptom je sam ostao Lamela i lako je zabio za 1:1 što je bio rezultat regularnog dijela.

Odluka je tako pala s 11 metara gdje je prvi i jedini promašaj stigao u petoj seriji gdje je tragičar bio Mason Mount.

Mateo Kovačić igrao je do 70. minute kada je ušao Kante.