Arsenal iznenadio Liverpool nakon penala, Brentford izbacio Fulham

Matej Kačan • četvrtak, 01.10.2020.

Odigrana su još tri susreta osmine finala engleskog EFL Kupa, a u najzvučnijem susretu se Arsenal osvetio Liverpoolu za nedavni poraz u Premier ligi te je prošao nakon jedanaesteraca...

Za razliku od nedavnog susreta Liverpoola i Arsenala u Premier ligi, susret ova dva protivnika u EFL Kupu nije ponudio toliko golova. Točnije, nije ponudio nijedan. Oba su trenera malo promiješala sastave pa je u 90 minuta sve završilo 0:0, a onda se išlo na izvođenje penala.

Tu je nakon treće serije Liverpool imao prednost od 3:2 zahvaljujući promašaju Elnenyja, ali to nije obranio jer je Divock Origi odmah potom zapucao svoj. Do kraja će Arsenal biti nepogrešiv, a lutrija je došla do šeste serije kad za Liverpool promašuje Wilson, dok za pobjedu Arsenala zabija Willock.

Tamo se Topnici pridružuju Stokeu koji je iznenadio Aston Villu. Član Championshipa je u gostima zadržao premijerligaša na 90 minuta bez golova, dok je jedan vrijedan prolaza za Stoke zabio Vokes.

Čast Championshipa protiv Premier lige je obranio i Brentford koji se okoristio jako slabom formom Fulhama na startu nove sezone. Ove dvije ekipe su prošle sezone bili veliki rivali u borbi za promociju u kojoj je slavio Fulham, ali ovo dolazi kao mala osveta i zadovoljština za Brentford.

Poveo je domaćin preko Forssa u 37. minuti, a drugo je poluvrijeme pripalo Benrahmi. On je postigao dva gola, u 62. i 77. minuti te je postavio konačnih 3:0 za prolazak Brentforda.