Granada 1:0 Sevilla
Sevilla

Rakitićeva Sevilla s igračem manje poražena u regionalnom derbiju

Mihaela Bradovski • subota, 17.10.2020.

U šestom kolu La Lige u andaluzijskom derbiju Granada je ugostila Sevillu i upisala je pobjedu 1:0. Gosti su od završnice prvog poluvremena igrali s igračem manje...

Prvi dvoboj u La Ligi nakon reprezentativne stanke odigrali su Granada i Sevilla i iako su gosti u susret ušli kao blagi favoriti, pobjedu je odnio domaćin.

Veliki utjecaj na konačni ishod imao je događaj iz završnice prvog poluvremena kada je Joan Jordan zaradio isključenje i Sevilla ostala s igračem manje cijelo drugo poluvrijeme.

Rano su krenuli problemi za goste, već u 18. minuti iz igre je morao b>Sergio Escudero zbog ozljede te ga je zamijenio Marcos Acuna.

I domaćini su u završnici prvog dijela ostali bez ozlijeđenog Domingosa Duartea.

Odmah na početku drugog dijela Granada je bila blizu pogotka kada je Puertas zatresao vratnicu, a što nije napravila tada, napravila je u završnici susreta.

U 82. minuti Foulquier je ubacio u sredinu, Yangel Herrera izmaknuo pozornosti gostujuće obrane i glavom poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 1:0 i Granada je uzela tri velika boda za poravnanje na vrhu s madridskim Realom.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.