HT Prva liga, 8. kolo, 17.10.2020, 17:05 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač (Zelina), Jerko Crnčić (Vrbovec), Anto Marić (Zagreb)
Jorge Obregon 16'
Varaždin

Rijeka preokretom nanijela Varaždinu četvrti uzastopni poraz

Matej Kačan • subota, 17.10.2020.

Nogometaši Rijeke su na domaćem terenu preokrenuli Varaždin i slavili s 2:1 te su tako upisali drugu pobjedu u nizu, dok je Varaždin upisao četvrti poraz zaredom...

Ivan Posavec
46'
25
Vinko Petković
77'
18
Matija Kolarić
77'
78
Agon Elezi
85'
17
Ivan Delić
89'
Samir Toplak

Nakon jako dobrog starta u sezonu, nogometaši Varaždina su upali u slab niz iz kojeg se ne mogu izvući. Četvrti poraz u nizu stigao je na sličan način kako i teče sezona za Varaždin, negativnim preokretom nakon dobrog starta.

Već u prvim sekundama susreta je Rijeka stigla do vodstva, prijeti Lončar, ali je Oliver Zelenika na mjestu i čuva mrežu svoje momčadi, a brzo se za domaćina ostvarila ona stara nogometna o primanju kad ne zabiješ.

U 13. je probao Leon Benko iz slobodnjaka, ali je već u 16. Varaždin došao do vodstva. Jorge Obregon je dovršio tranziciju dobrim ulaskom s desne strane u dvoranu i odmjerenim udarcem u suprotni kut s 12 metara za iznenađujuće vodstvo gostiju.

No, nakon pogotka je Rijeka opet krenula hrabrije i brzo se to isplatilo. Gotovo odmah je zaprijetio Franko Andrijašević, a već u 20. minuti je 1:1 nakon što je loptu koji je skrenuo Kulenović u vlastitu mrežu nesretno poslao Marko Stolnik.

Do poluvremena se Rijeci dominacija isplatila i stigla je do preokreta već u 36. minuti. Opet je ključan čovjek bio Kulenović koji je u sjajnoj formi i otvorilo mu se pa je u mrežu za 2:1 pospremio ubačaj Daniela Štefulja.

Do poluvremena je Rijeka iskontrolirala rezultat, a u drugom poluvremenu gledamo vrlo zanimljiv nogomet u kojem Rijeka nije spustila nogu s gasa u potrazi za trećim golom koji bi u potpunosti riješio susret. No, ni Varaždinci se nisu predali pa je susret pun ritma.

Prijetili su tako Lončar i Galešić za domaćina, a u 70. Galović traži penal, ali VAR i Igor Pajač govore da materijala za bijelu točku nema. U 79. Varaždin ima zlatnu priliku za 2:2, ali Posavec iz situacije jedan na jedan s Nevistićem promašuje okvir gola.

Samo pet minuta kasnije je Čerin u sjajnoj situaciji glavom, ali i on promašuje pa ni Rijeka nema riješenu situaciju u ulasku u završnicu. No, do kraja nije bilo nekih šokova pa ekipa Simona Rožmana ipak upisuje drugu pobjedu u nizu i leži na četvrtom mjestu s 12 bodova.