Cadiz uoči El Clasica u Madridu šokirao Real

Branimir Korać • subota, 17.10.2020.

Madridski Real očekivao je jednostavnu utakmicu i pobjedu kod kuće protiv Cadiza. Na kraju se pretvorilo u noćnu moru i upisan je poraz 1:0...

Cadizu nitko nije davao neke šanse uoči gostovanja kod Reala, međutim odigrao je hrabro i na kraju slavio 1:0. Real je imao posjed na svojoj strani poput Barcelone u najboljim danima tiki-take.

Zinedine Zidane povukao je neke izmjene u postavi, ali ne može se reći da je eksperimentirao i istrčao sa šarenim sastavom, ali jednostavno nije išlo. Real je imao loptu u nogama, ali Cadiz je znao brzo napasti kada bi došao do lopte i tako stvoriti probleme.

Već u drugoj minuti gosti su zaprijetili preko Negreda, ali Sergio Ramos je očistio u posljednji trenutak, a kad nisu uspjeli tu povesti, uspjeli su u 16. minuti. Negredo je krasno spustio loptu u prostor za natrčalog Anthonyja Lozana koji dolazi pred Courtoisa i zabija.

Niti to nije pokrenulo Real te je Zidane na odmoru zamijenio četvoricu, a među njima i Luku Modrića. Međutim dramatičnih pomaka nije bilo, najbliže pogotku domaćin je bio u 82. minuti kada je Karim Benzema pogodio gredu.

Za razliku od Reala, Atletico je u Vigu bio puno oprezniji i uspješniji. Slavio je s 2:0.

Već u šestoj minuti poveo je golom Luisa Suareza da bi na kraju točku na i stavio Yannick Carrasco.