Getafe 1:0 Barcelona
Barcelona

Getafe napokon do pobjede protiv Barcelone, jalov nastup Koemanove momčadi

Branimir Korać • subota, 17.10.2020.

Barcelona nije iskoristila kiks madridskog Reala te je i sama kiksala. U gostima kod Getafea izgubila je 1:0...

Getafe se još jednom potvrdio kao čvrst i uporan protivnik, a napokon mu se posrećilo i da skine skalp Barceloni. Čekao je na to devet godina, zadnji put slavio je u studenog 2011. godine kod kuće s 1:0, a sada je to i ponovio.

Pobjedu mu je tada golom u 67. minuti donio Valera, ovaj put taj pobjednički gol stigao je u 56. minuti iz kaznenog udarca.

Do sredine prvog dijela nije bilo praktički nikakvih uzbuđenja. Onda u samo dvije minute prvo Neto zaustavlja pokušaj Nemanje Maksimovića da bi na drugoj strani Lionel Messi zatresao vratnicu.

Do odlaska na odmor Barcelona je bila bolja i konkretnija, imala je nekoliko zanimljivih pokušaja preko Lengleta i Pedrija te dobru priliku za Messija iz slobodnog udarca, ali Soria je to obranio.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu dosuđen je kazneni udarac za domaćina. Frenkie de Jong ga je skrivio, a realizirao Jaime Mata.

Do kraja susreta Barcelona nije uspjela doći do poravnanja, Getafe je čak imao i više konkretnih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.