Premiership, 5. kolo, 17.10.2020, 21:00 h
Newcastle 1:4 Manchester United
Manchester United

Manchester United silnu dominaciju okrunio tek u završnici susreta

Branimir Korać • subota, 17.10.2020.

Manchester United upisao je pobjedu u petom kolu engleske Premier lige. Gostovao je na St. James' Parku i slavio s 4:1, rezultatski uvjerljivo, ali do 86. minute još uvijek je bilo tek 1:1...

Newcastle ipak nije izdržao. Dugo je odolijevao, imao remi u rukama sve do 86. minute, ali Manchester je tu poveo i do kraja susreta još dodatno povećao razliku.

Buran dvoboj krenuo je autogolom već u drugoj minuti kada je ubačaje s desne strane zakačio nogu Lukea Shawa, lopta je prevarila Davida De Geu i završila u mreži.

U 20. minuti lopta završava u mreži Newcastlea, ali pogodak Brune Fernandesa nije priznao zbog zaleđa.

Zato je sve bilo čisto tri minute kasnije kada Juan Mata ubacuje iz ornera, najviši u skoku je Harry Maguire koji glavom šalje loptu u mrežu.

U drugom dijelu nastavljaju se uzbuđenja. U 58. minuti dosuđen je kazneni udarac za Manchester United, ali Darlow sjajno brani udarac Fernandesa.

Portugalac se iskupio za taj promašaj u 86. minuti kada ga Rashord lijepo proigrava, a on iskosa zakucava loptu u mrežu.

Tu se otvorilo pa u 90. minuti krasno u prvi gornji kut loptu zakucava Wan Bissaka da bi u 96. minuti Rashford zaključio priču.