Tenis

HEP Masters do 15 godina završio trijumfom Derniković Novaković i Nikolića

Sportnet, Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.11.2020.

Vikend iza nas obilježio je juniorski tenis na HEP Masters turnirima do 15 godina...

Djevojčice su zaigrale na Zagrebačkom velesajmu, na terenima TK Zagi, gdje je slavila Ria Derniković Novaković (TK Iteam) dok je domaćin turnira za dječake bio TK Ogulin, a pobjednik Erik Nikolić (TK Purger).

Ria, inače aktualna prvakinja Hrvatske do 16 godina, do pobjede je došla svladavši u finalu Lanu Preis (TK Ponikve) rezultatom 6:1, 6:0 dok je na cijelom turniru protivnicama prepustila samo četiri gema.

Treće mjesto osvojila je Dora Mišković (TK Vulpes) nakon što joj je susret bez borbe predala Maja Brnić (TK Iteam). Dalje u poretku slijede: 5. Chiara Jerolimov (TK Zadar 08), 6. Anamarija Zorić (TK Dubrovnik), 7. Dora Biondić (TK Opatija), 8. Ena Poljan (TK Varteks), 9. Luna Ivković (TK Iteam), 10. Sara Stojanović (TK Prečko), 11. Zara Stipčević (TK Zaprešić), 12. Nika Granić (TK Makarska rivijera).

Erik je u finalnom susretu slavio nad prvopostavljenim Kristijanom Tumbasom Kajgom (Split 1950) – 7:5(5), 6:1. Erik je titulom okrunio sjajnu igru na turniru, na kojem je finale dosegnuo bez izgubljenog seta.

Treće mjesto osvojio je Emanuel Ivkić (TK Opatija) kojem je kod vodstva u prvom setu od 4:1 predao Ethan Lovre George Hirons (TK Split 1950). Dalje u poretku slijede: 5. Kristijan Kolić (TK Ogulin), 6. Damjan Kvakan (TK Iteam), 7. Stjepan Bogdan (TK Ragusa), 8. Marko Bradvić (TK Gem), 9. Dominik Sabolić (TK Didon), 10. Matija Bulović (TK Vulpes), 11. Luka Neralić (TK Ogulin), 12. Lovro Maričić (TK Top Spin), 13. Anton Stipetić (TK Ogulin).

HEP Masters turnir do 15 godina još je jedna potvrda rada Hrvatskog teniskog saveza koji i u izazovnim okolnostima pandemije omogućava mladim tenisačima napredak kroz natjecanja. Turnir se održao poštujući stroge epidemiološke mjere Nacionalnog stožera civilne zaštite i Međunarodne teniske federacije te bez prisustva publike. Hrvatski teniski savez je donio i odluku prema kojoj je pristup natjecanju omogućen samo natjecateljima i službenim osobama, a s cijem dodatne zaštite svih sudionika.

Nakon turnira do 15 godina, turniri za mlade tenisače nastavljaju se od 14. do 16. studenog na HEP Mastersu za tenisačice i tenisače do 13 godina. Mečevi u obje konkurencije igrat će se na terenima TK Zagi.