Barcelona uvjerljivo slavila protiv Betisa, Messi krenuo na klupi

Branimir Korać • subota, 07.11.2020.

U devetom kolu španjolskog prvenstva Barcelona je ugostila Betis i upisala pobjedu s visokih 5:2, ali gosti su se borili i hrabro držali...

Barcelona je nakon četiri sušna kola i loših igara napokon upisala pobjedu. Ugostila je Betis i slavila s 5:2 u susretu koji je Leo Messi započeo na klupi, ušao u drugom dijelu i riješio pitanje pobjednika.

Barca je povela u 22. minuti golom Ousmanea Dembelea i mala je veliku priliku za povećanje prednosti u 33. minuti kada je dosuđen kazneni udarac. Loptu je uzeo Antoine Griezmann, ali njegov udarac brani Claudio Bravo.

U završnici prvog dijela Betis dolazi do poravnanja, strijelac je bio Antonio Sanabria.

U drugom dijelu ulazi i Messi, a Barcelona za samo 15 minuta dolazi do dva gola prednosti i igrača više. Griezmann se prvo iskupio za promašeni penal i zabio je za 2:1 da bi u 60. minuti igrač koji je skrivio prvi kazneni udarac Aissa Mandi, skrivljuje još jedan, zarađuje isključenje, a Messi s 11 metara zabija za 3:1.

Betis se nije predao i preko Lorena smanjuje na 3:2, no u zadnjih deset minuta Messi i Pedri zabijaju za konačnih 5:2.

U ranijem terminu Huesca i Eibar remizirali su 1:1. Eibar je poveo u 38. minuti golom Burgosa, a Mir je poravnao u 67. minuti.