Vodeni sportovi

Jadran svladao Pays d'Aix i osvojio peto mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 15.11.2020.

Nakon što je nakon remija s Barcelonom postalo jasno da će europske obveze imati u Eurokupu, vaterpolisti splitskog Jadrana su kvalifikacijski turnir za Ligu prvaka zaključili pobjedom...

Iako nisu dohvatili Ligu prvaka koja je pobjegla nakon remija protiv Barcelone, vaterpolisti splitskog Jadrana su turnir završili na pozitivnoj noti. Splićani su u susretu za peto mjesto svladali Pays d'Aix s 11:5.

nakon prve četvrtine je bilo 5:2, nakon druge već i 8:3 te je bilo jasno da je Jadran utakmicu riješio u prvom poluvremenu, dok je ostatak poslužio samo za održavanje prednosti koja je i narasla do konačnih šest pogodaka razlike.

Jadran je s tri pogotka vodio Nikola Milardović, a po dva su dodali Anđelo Šetka i Jerko Marinić Kragić. Kod protivnika su po dva zabili Andro Gagulić i Maroje Gluhaić.

Jadran je tako došao do petog mjesta i natjecanje nastavlja u Eurokupu, dok u finalu turnira igraju vaterpolisti Mladosti koji će se susresti s Ortigijom.