Sokol Cikalleshi s dva gola odveo Albaniju u Ligu B

Branimir Korać • srijeda, 18.11.2020.

U dva poslijepodnevna dvoboja Lige nacija pala je odluka o putniku u Ligu B. Albanija je slavila protiv Bjelorusije i osigurala prvo mjesto u skupini...

Albanija je novi sudionik Lige B Lige nacija nakon što je osvojila prvo mjesto u svojoj skupini Lige C. Odluka je pala u zadnjem kolu gdje je igrala protiv Bjelorusije, izravnog konkurenta.

Junak Albanaca bio je bivši napadač Splita Sokol Cikalleshi koji je postigao prva dva pogotka, a kod prvog gola asistirao mu je bivši branič Hajduka Hysen Memolla.

Bjelorusi su smanjili na 2:1 u 35. minuti preko Skaviša, no Albanija je ipak odnijela dva gola prednosti na odmor pogotkom Manaja. Do kraja susreta Bjelorusi su uspjeli samo smanjiti preko Ebonga.

Branič Gorice Albi Doka odradio je cijelu utakmicu.

Od Lige C mogao bi se oprostiti Kazahstan koji je u izravnoj borbi za opstanak poražen kod kuće od Litve 2:1. Trebala mu je pobjeda, ali na kraju je nije izborio.

Kazahstan je poveo golom Ajmbetova, ali Litva ekspresno poravnava preko Vorobjovasa. Početkom drugog dijela Kuat je isključen i domaćin ostaje s igračem manje te Novikovas u 94. minuti zabija za pobjedu.