Sevilla 4:2 Celta Vigo
Celta Vigo

Sevilla u završnici do pobjede, Celta u zoni ispadanja

Matej Kačan • subota, 21.11.2020.

10. kolo španjolske La Lige donijelo je i susret Seville i Celte Vigo, a na domaćem je terenu Sevilla s dva kasna gola stigla do 4:2 pobjede, dok je protivnika poslala u zonu ispadanja...

Loš niz vezanih poraza sad kao da je daleko iza Seville koja je povezala dvije pobjede i skočila na sedmo mjesto ljestvice. Drugu je pobjedu u nizu Sevilla upisala kod kuće protiv Celte Vigo, iako teže od konačnih 4:2 na semaforu.

Razlog tome je vrlo sadržajno i vatreno prvo poluvrijeme nakon kojeg je bilo 2:2, što je i stajalo do posljednjih pet minuta kad Sevilla s dva pogotka rješava utakmicu. Počelo je sjajno za Sevillu, već u petoj minuti je Jules Kounde na pravom mjestu u pravo vrijeme nakon odbijanca te iz blizine trese praznu mrežu za 1:0.

No, okrenula je Celta i to preko onih najiskusnijih. U 10. je Iago Aspas također bio na pravom mjestu za odbijanac i 1:1, dok u 36. ista sreća poslužuje i Nolita koji također iz odbijanca kompletira preokret za 2:1.

Ipak nije Celta išla na poluvrijeme s vodstvom jer je u trećoj minuti nadoknade Jesus Navas ubacio s desnog krila, a En Nesyri glavom gađa pod gredu za 2:2. Ostalo je tako do 85. minute kad Ivan Rakitić na 20 metara ostavlja loptu za Escudera koji fantastičnim udarcem postavlja 3:2.

Nakon samo dvije minute je Sevilla odradila sjajnu kontru koju je završio Munir El Haddadi koji je izašao na jedan na jedan s vratarom te je pogodio za konačnih 4:2. Celta je novim porazom na sedam bodova te je pala u crvenu zonu.

Ivan Rakitić je odradio svih 90 minuta za Sevillu.