Sevilla 0:1 Real Madrid
Real Madrid

Vinicius uz pomoć Bonoa donio Realu tri boda i treće mjesto

Matej Kačan • subota, 05.12.2020.

Najzvučniji susret 12. kola La Lige odigrao se u Sevilli gdje je istoimeni domaćin dočekao Real iz Madrida. Gosti su slavili s minimalnih 1:0 te su prekinuli niz od tri ligaška susreta bez pobjede...

Veliki dvoboj Seville i Real Madrida, a ujedno i Ivana Rakitića i Luke Modrića prošao je uspješnije za goste. Real je na Ramon Sanchez Pizjuanu bio konkretniji u prvom poluvremenu, to je iskoristio početkom drugog i do kraja obranio prednost.

Do prekida svog niza od tri utakmice bez pobjede i Sevillinog niza od tri pobjede Real je stigao jednim pogotkom. Lijepa akcija u 55. minuti i povratna lopta s lijeve strane za Viniciusa koji je klizao na loptu, ali ju u mrežu skreće domaći vratar Bono kojem se piše autogol.

Mogao je i prije toga Real do vodstva, u prvom poluvremenu su vrlo dobre prilike propuštali Toni Kroos lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora koji je otišao malo kraj vrata, te Karim Benzema koji je imao jedan na jedan s Bonom iz kojeg je domaći vratar izašao kao pobjednik.

Nakon pogotka je terenom zagospodarila Sevilla. Najizraženije su prilike imali Nemanja Gudelj u 75. koji puca kraj gola iz slobodnog udarca te Lucas Ocampos kojem je u 85. iz blizine udarac obranio Thibaut Courtois.

Real je s ova tri boda skočio na treće mjesto s 20 bodova, dok je Sevilla ostala peta sa 16 i pobjednik susreta Cadiz - Barcelona ju može preskočiti. Rakitić je igrao do 64. minute, dok je Modrić odradio cijeli susret.