Nastavljen pozitivni niz: OK Ribola izborio polufinale Kupa

Sportnet, Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.12.2020.

U četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog odbojkaškog kupa, OK Ribola Kaštela pobijedio je ekipu OK Sisak rezultatom 3:0 u setovima i time izborio polufinale. Kaštelani su naizgled rutinski pobijedili, iako je prvi set bio izjednačen, no iskusni Kaštelani su ipak prevagnuli utakmicu u svoju korist i zasluženo prošli među četiri najbolje ekipe.

U prvom setu domaćini su krenuli agresivnije i ubrzo došli do vodstva od tri poena razlike. U nastavku seta, ritam utakmice se izjednačio pa je do samog kraja bilo neizvjesno. Ipak, gostima je pripao prvi set rezultatom 22:25. U drugom setu Kaštelani su odmah na početku krenuli dominantno i nisu ispuštali vodstvo tijekom cijelog seta koji je završio u njihovu korist, rezultatom 17:25.

Treći set je također bio u znaku dominacije gostiju koji su tijekom čitavog seta vodili više od pet poena razlike. Na kraju je set završio rezultatom 16:25.

"Odigrali smo dosta dobru utakmicu, osim prvog seta u kojem je bilo malo grča, ali smo zato naredna dva seta rutinski priveli kraju. Posebno sam zadovoljan dobro odrađenim poslom u bloku, što nam je u nekoliko prethodnih utakmica predstavljalo slabu točku. Također me kao trenera veseli činjenica da smo mogli rotirati cijelu momčad koja je pokazala da je na visini zadatka. Zasluženo idemo u polufinale i čekamo izvlačenje parova", kazao je trener Rančić.

Polufinale su izborile ekipe HAOK Mladost i OK Split, a četvrti sudionik polufinala Kupa bit će bolji iz susreta OK Centrometal – OK Mursa, koji se igra 16. prosinca. Utakmice polufinala na rasporedu su u veljači 2021. godine.