Firmino riješio derbi za vrh, Liverpool se odvojio

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

Središnji susret 13. kola Premier lige bio je onaj na Anfieldu gdje su snage odmjerile dvije ekipe koje su bile poravnate na vrhu, Liverpool i Tottenham. Prvaci su slavili pogotkom Roberta Firmina u 90. minuti...

Izgleda da ipak u Premier ligi, barem u njenom vrhu, stvari polako sjedaju na svoje mjesto. nema više Aston Ville, Southamptona ili diobe vrha jer je na čelo sam zasjeo branitelj naslova Liverpool. U ključnom susretu prvog dijela sezone, Liverpool je kod kuće svladao Tottenham.

Ove dvije ekipe su bile poravnate do večeras, a skoro je ostalo tako jer je susret riješen tek u 90. minuti pogotkom Roberta Firmina. Tottenham je po običaju Josea Mourinha u susret krenuo oprezno, ali je sreća pomazila Liverpool i gledatelje te je brzo utakmica otvorena i nismo dobili tradicionalno "zakopčan" derbi.

Odmah je Liverpool krenuo, a nakon prve dvije šanse Firmina i Mohameda Salaha za "zagrijavanje", Liverpool je poveo u 26. minuti. Salah je došao do prostora te je uputio udarac koji se odbija od bloka i sretno ulazi u mrežu Huga Llorisa za 1:0.

Bio je to znak da Tottenham ipak mora napasti i tražiti bod po koji je očito došao, a nije trebalo dugo. Samo sedam minuta je prošlo do izjednačenja kad je Lo Celso loptom u prostor pronašao Heung-Min Sona, a sjajni Korejac je još jednom precizan iz situacije jedan na jedan.

Malo su drhtali navijači londonskog kluba jer je VAR provjeravao situaciju za zaleđe, ali gol ostaje i semafor pokazuje 1:1. S tim se rezultatom ide na poluvrijeme, a taj rezultat ostaje i do 90. minute usprkos sjajnim šansama s obje strane.

Prijetio je Harry Kane za Tottenham, a Sadio Mane za Liverpool, ali bez uspjeha. Liverpool je ipak do tri boda došao iz prekida. U 90. minuti je nakon udarca iz kuta Firmino neobjašnjivo ostao nebranjen na skoku te glavom trse mrežu za pobjedu Liverpoola.

Uz taj susret odigrana su još dva koja su završila remijem u kasnijem terminu. West Ham i Crystal Palace su odigrali 1:1 golovima Bentekea i Hallera, dok su Fulham i Brighton ostali bez pogodaka.