Igor Cvitanović preuzeo juniore Dinama

Sportnet • utorak, 05.01.2021.

GNK Dinamo i Igor Cvitanović dogovorili su suradnju kojom legendarni bivši igrač Dinama i jedan od najboljih strijelaca u povijesti kluba preuzima funkciju trenera juniorske momčadi...

Novi trener juniora Dinama Igor Cvitanović odigrao je u dresu Dinama ukupno 502 utakmice i zabio 304 pogotka, a nosi titulu drugog najboljeg strijelca u povijesti HNL-a sa 126 pogodaka. S Dinamom je osvojio niz trofeja kao igrač te kao član stručnog stožera Zorana Mamića.

Nekadašnji proslavljeni maksimirski napadač Igor Cvitanović na klupi će zamijeniti Andreja Miokovića koji će nastaviti stručni rad u klupskoj školi. Cvitanović juniorsku momčad preuzima nakon 15 odigranih prvenstvenih kola u kojima se s 38 osvojenih bodova smjestila na drugom mjestu s četiri boda manje za vodećim Hajdukom.

Cvitanović ovim potezom, zapravo, ponovno postaje dio Dinamove struke, svojedobno je već radio s mlađim klupskim kategorijama, a bio je i asistent u prvoj momčadi.

Još je u igračkim danima s maksimirskim klubom osvojio pet naslova prvaka i pet pokala pobjednika Kupa, najbolji je klupski strijelac u povijesti HNL-a i hrvatskoga Kupa..Uz nedavno preminuloga i nikad zaboravljenoga legendarnog Slavena Zambatu dijeli prvo mjesto povijesne ljestvice najboljih Dinamovih strijelaca u europskim natjecanjima.

AUTOR: GNK Dinamo