Favoriti u regularnom dijelu izborili prolaz, Levante do pobjede u 93. minuti

Mihaela Bradovski • srijeda, 06.01.2021.

Odigrana su četiri susreta Kupa kralja i dobili smo još četiri sudionika šesnaestine finala. Iznenađenja nije bilo, favoriti su bili uspješni...

Levante se dosta mučio kod Portugalete koju je svladao tek u samoj završnici susreta i tako izborio prolaz u šesnaestinu finala. Junak gostiju bio je Sergio Leon koji je postigao oba gola od kojih drugi u 93. minuti. Jedini strijelac za domaćina bio je Mario Musy.

Dobar posao odradio je Leganes kod Socuellamosa slaveći s 2:0. Oba pogotka pala su u prvih deset minuta kada su zabijali Kevin Bua i Miguel de la Fuente. U samoj završnici susreta gosti su ostali i s igračem manje zbog isključenja Roberta Ibaneza, ali pobjeda Leganesa nije dolazila pod znak pitanja.

Elche je također izborio prolaz i to zahvaljujući jednom golu. Nakon prvih 45 minuta na semaforu je stajalo 0:0, gostujući trener Almiron promijenio je četvoricu igrača, a jedan od tih koji su ušli u igru, Lucas Boye, odmah u prvoj minuti drugog dijela zabio je za pobjedu.

Almeria je u gostima bila bolja od Numancije, slavila je s 2:1 golovima Lucasa Robertonea, a Menudo je bio jedini strijelac za domaćina.