Tenis

Braća Sabanov poražena u prvom kolu Antalyje

Matej Kačan • subota, 09.01.2021.

Hrvatski tenisači Ivan i Matej Sabanov nisu na pravi način počeli novu sezonu u paru. U prvom kolu turnira u Turskoj su poraženi od iskusne švicarsko-rumunjske kombinacije...

Hrvatska braća Ivan i Matej Sabanov nisu dobro krenuli u novu tenisku sezonu. Sabanovi su došli na turnir u turskoj Antalyji, ali su poraženi već u prvom kolu od favoriziranog para Luca Margaroli i Florin Mergea.

Švicarac i iskusni Rumunj su svoj prolazak u četvrtfinale osigurali za manje od sat i pol vremena i u dva seta. Hrvatski su tenisači dosta loše branili svoj servis i dozvolili su protivnicima čak 10 break lopti, do čega osam u prvom setu.

Spasili su Sabanovi šest prilika u prvom setu, ali su ipak dvaput pali te jedno oduzimanje nije bilo dosta za nadoknadu tog zaostatka pa Mergea i Margaroli uzimaju prvi set sa 6:4.

Drugi set je ipak bio dosta izjednačeniji i servisi su se mnogo bolje čuvali. Najbolju priliku je hrvatski par propustio odmah pri 1:0 kad su Sabanovi imali i 15:40, ali su prosuli tri break prilike, a servis im je oduzet pri 5:5 pa iskusniji tenisači mirno privode meč kraju sa 7:5.

Margaroli i Mergea će u četvrtfinalu igrati protiv Carusa i Vavassorija.

ATP Antalya, prvo kolo parova:
Ivan Sabanov/Matej Sabanov (HRV) - Luca Margaroli/Florin Mergea (ŠVI, RUM) 4:6, 5:7