Šunjićev Birmingham brzo pao protiv Manchester Cityja, Werner i Havertz napokon zabili za Chelsea

Branimir Korać • nedjelja, 10.01.2021.

Odigran je još dio utakmica FA kupa, a najveće iznenađenje je priredio niželigaš Crawley koji je glatko slavio protiv Leedsa...

Pep Guardiola ništa nije prepustio slučaju i poslao je na travnjak protiv Birminghama vrlo jaku postavu. Ti igrači su ozbiljno ušli u utakmicu i upisali su pobjedu 3:0 riješivši susret već u prvih pola sata. Dva gola Bernarda Silve i jedan Phila Fodena bili su dovoljni za glatko slavlje. Ivan Šunjić kod gostiju je igrao do 67. minute.

Niželigaš Crawley, inače član četvrtog ranga engleskog nogometa, šokirao je Leeds i svladao ga s 3:0. Marcelo Bielsa s pravom može biti ljut, obrana Leedsa izgledala je jako loše, Crawley je stvorio puno prilika i na kraju je upisao glatku i zasluženu pobjedu postigavši sva tri gola u razdoblju od 50. do 70. minute.

Chelsea nije imao problema protiv Morecambea i slavio je s visokih 4:0. Po dva gola u svakom poluvremenu bili su dovoljni za visoku pobjedu.

Nakon što je mladi Mason Mount otvorio golijadu, prvo poluvrijeme pogotkom je zaključio Timo Werner što posebno raduje Franka Lamparda s obzirom na realizatorsku krizu u kojoj se Nijemac našao. U drugom dijelu zabijali su još i Callum Hudsn-Odoi te napokon i Kai Havertz.

Spomenimo kako su dalje prošli i Barnsley, Bristol City i Cheltenham.