Barcelona preko jedanaesteraca do finala Superkupa

Matej Kačan • srijeda, 13.01.2021.

U sredini tjedna dok se u europskim ligama vrijeme koristi za kupove, u Španjolskoj se igra Superkup čiji je prvi finalist postala Barcelona nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Sociedada...

Superkup se u Španjolskoj igra u proširenoj verziji s četiri ekipe, a na neutralnom terenu u Cordobi je u prvom polufinalu slavila Barcelona. Katalonci su odmjerili snage s Real Sociedadom te su prošli u finale boljim izvođenjem jedanaesteraca.

U prvih 90 minuta, kao i u prvih 120 je bilo 1:1. Povela je Barcelona u 39. kad je Antoine Griezmann pronašao Frenkieja de Jonga, dok je Sociedad izjednačio početkom drugog dijela preko Oyarzabala koji je realizirao kazneni udarac.

Zanimljivo, sva trojica uključena u pogotke u prvih 90 minuta su imala svoju priliku u raspucavanju, i svi su svoj udarac promašili. Nakon regularnog vremena nije bilo pogodaka u produžecima, a u raspucavanju su prvi izvođači bili dosta neprecizni.

Promašio je Jon, a onda i De Jong te Oyarzabal, a loše prve tri serije Sociedada upotpunjuje Willian Jose. U međuvremenu za Barcelonu zabijaju Dembele i Pjanić, ali je promašio Griezmann koji je propustio zapečatiti sudbinu Sociedada.

No, nakon njega je u petoj seriji to učinio Puig pa Barcelona ide u finale gdje čeka boljeg iz dvoboja Real Madrida i Athletic Bilbaa.