Bologna 1:0 Verona
Verona

Jurić minimalno poražen kod Bologne

Matej Kačan • subota, 16.01.2021.

U 18. kolu Serie A, Verona Ivana Jurića nije uspjela nastaviti s dobrim izdanjima te je u gostima kod Bologne minimalno poražena pogotkom iz kaznenog udarca...

Bologna Siniše Mihajlovića definitivno je uhvatila dobar ritam te je krenula sa skupljanjem bodova i usponom na tablici. Više ne govorimo o ekipi iz donjeg doma, već o sredini tablice, a petu pobjedu i 20. bod Bologna je ostvarila u dosta jakoj utakmici.

Pobjeda nad Veronom definitivno spada u red rezultata koji mogu dati dodatni poticaj i polet, a još više veseli što je Jurićeva momčad bila podređena kroz većinu susreta. Kao što bi i očekivali od čvrstog susreta dvije ekipe u sredini, dovoljan je bio jedan pogodak.

On je pao u 19. minuti kad je Marco Silvestri u svom kaznenom prostoru bio preoštar u startu, a sudac nije imao drugog izbora nego pokazati na bijelu točku. Kazneni udarac uspješno je izveo Riccardo Orsolini i postavlja 1:0 koji stoje i na poluvremenu, ali i na kraju.

Imala je Verona tek jednu izrazitiju priliku, kad je u 63. Nikola Kalinić pucao iz dobre situacije, ali je to učinio točno po sredini vrata u spremnog Lukasza Skorupskog. Šest minuta kasnije Kalinić je izašao iz igre, dok je Ivor Pandur ostao na klupi.

Verona će sljedeće kolo dočekati na devetom mjestu jer Benevento zaostaje šest bodova uz utakmicu manje, ali Sassuolo može pobjeći na pet. Bologna je na 12. poziciji.