Inter svladao Juventus, Napolijeva šestica Fiorentini

Matej Kačan • nedjelja, 17.01.2021.

Odigrano je pet susreta u 18. kolu Serie A, a najuvjerljivije pobjede dana uzeli su Napoli sa 6:0 protiv Fiorentine te Crotone protiv Beneventa s 4:1. Središnji susret dana pripao je Interu protiv Juventusa...

Nogometaši Intera ostvarili su prevažnu i veliku pobjedu u sklopu 18. kola Serie A. Oni su na svom terenu dočekali Juventus te su slavili s 2:0 i izjednačili se s Milanom na vrhu, iako Milan ima utakmicu manje. Također, ovim porazom je Juventus ostao na sedam bodova od vodećeg dvojca.

Kao i uvijek u posljednje vrijeme, briljirao je Nicolo Barella. Fantastični veznjak Intera je u 2:0 pobjedi direktno sudjelovao u oba pogotka, s golom i asistencijom. Nakon što je pogodak Cristiana Ronalda poništen, Barella je ubacio u kazneni udarac gdje je Arturo Vidal koji iz blizine glavom trese mrežu.

Inter je u potpunosti neutralizirao Juventus pa je dvije dobre šanse propustio Romelu Lukaku, a konačan rezultat je postavio Barella na asistenciju Alessandra Bastonija u 52. minuti. Marcelo Brozović je odigrao cijeli susret, Ivan Perišić je ostao na klupi.

Najveća pobjeda dana pripala je Napoliju koji je skočio na treće mjesto ljestvice potpunim uništavanjem Fiorentine. Nakon otvaranja Insignea u petoj minuti, slijedi sjajnih devet minuta s tri gola od 36. do 45. minute preko Demmea, Lozana i Zielinskog. Golijadu u drugom dijelu nastavlja Insigne, a završava Politano u 89. minuti.

Pomalo iznenađujuće je golijada bila na susretu Crotonea i Beneventa. Posljednja momčad lige je došla do svoje tek druge pobjede, i to s 4:1 uz dva gola Simyja i jednim Vulića te autogolom Glika. Benevento je ostao s igračem manje u 66., a počasni pogodak je postigao Falque u 82. minuti.

Atalanta i Genoa su odigrale bez pogodaka uz 90 minuta za Milana Badelja, 68 Marka Pjace, dok je Boško Šutalo ostao na klupi Atalante. Nastavlja se kriza Sassuola i pad na tablici, tek 1:1 je Sassuolo odigrao protiv Parme i to pogotkom Đuričića u petoj minuti nadoknade nakon pogotka Kučke.