Zimski sportovi

Uspješan nastup za hrvatske predstavnike na Continental Balkan Cupu

Sportnet • ponedjeljak, 18.01.2021.

Ovaj vikend u Ravnoj Gori organiziran je Continental Balkan Cup, međunarodno natjecanje u skijaškom trčanju, a hrvatski skijaši i skijašice nisu propustili priliku za osvajanje ponajboljih rezultata i FIS bodova.

U Ravnoj Gori se 16. i 17. siječnja održalo međunarodno natjecanje Continental Balkan Cup. Nastupili su natjecatelji iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Rumunjske, Crne Gore, Mađarske, Slovenije, ali i daleke Argentine.

Zbog uspješnog odaziva i organizacije, predsjednik Trkačkog skijaškog kluba “Ravnogorac”, Damir Jurčević, zahvalio se svim sudionicima i podršci: “Zahvaljujem svim natjecateljima koji su unatoč COVID situaciji uspjeli doći te svim članovima koji su se uključili u organizaciju i da sve protekne u najboljem redu.”

U subotu su muškarci trčali 10 km klasičnom tehnikom, dok je žene čekala distanca na 5 km. U nedjelju je pak bio sprint slobodnom tehnikom, na stazi od 1,3 km.

U muškoj kategoriji dominirali su Rumunji. Prvo mjesto je u subotu osvojio Paul Constantin Pepene, drugo Petrica Hogiu, dok treće Raul Mihai Popa. Iza Rumunja, s jednim od najboljih FIS bodova u karijeri, smjestio se mladi hrvatski reprezentativac Marko Skender, s 75,37 osvojena boda.

Skender je u nedjeljnom sprintu također zauzeo odlično četvrto mjesto, dok je pobjednik bio Rumunj Raul Mihai Popa. Drugo mjesto je također zauzeo Rumunj Paul Constantin Pepene, a treće Eric Strahinja iz BiH.

U ženskoj kategoriji, u subotu je pobijedila Vedrana Malec, osvojivši 77,10 FIS bodova. S manje od pola minute zaostatka, drugo mjesto zauzela je Hrvatica Tena Hadžić te je osvojila svoje najbolje FIS bodove - 94,22 boda. Na trećem i četvrtom mjestu našle su se Timea Lorincz iz Rumunjske te Anja Ilić iz Srbije.

U nedjelju su pak odličan sprint odradile Hrvatice Nika Jagečić i Tena Hadžić, koje su zauzele prvo i drugo mjesto. Iza sebe ostavile su Rumunjku Timeu Lorincz i Slovenku Ninu Klemenčič.

Čini se da je obilje snijega u Gorskom kotaru savršeno došlo za skijaški vikend i održavanje još jednog kvalitetnog natjecanja, a što će biti dogodine - zasad treba samo čekati.