Cagliari 0:2 Milan
Milan

Dva pogotka Ibrahimovića za prvo mjesto Milana

Matej Kačan • ponedjeljak, 18.01.2021.

Nogometaši Milana uspješno su odradili svoje obveze u sklopu 18. kola Serie A te su ostali na prvom mjestu ispred Intera. Milan je s dva pogotka Ibrahimovića svladao Cagliari u gostima...

U susretu koji Milan nikako nije smio izgubiti i upisati kiks, odgovornost je na sebe preuzeo Zlatan Ibrahimović. Neuništivi je Šveđanin postigao dva pogotka u pobjedi Milana nad Cagliarijem koja je donijela tri boda prednosti ispred Intera.

Nije Milan odradio neku pretjerano uvjerljivu partiju, ali nije niti trebalo jer je vodstvo došlo vrlo brzo. Charalampos Lykogiannis je srušio Ibrahimovića već u šestoj minuti, a Šveđanin je sam izveo udarac s bijele točke za 1:0.

Mirno je bilo do 37. minute kad je Milan mogao do 2:0, ali Davide Calabria trese vratnicu. Otišlo se na poluvrijeme s 1:0, a u ranoj fazi drugog dijela Ibrahimović postiže drugi pogodak i rješava susret. Došao je do lopte na 14 metara te je neobranjivo pogodio.

Do kraja je Milan utakmicu odradio na autopilotu, tek je Alexis Saelemaekers stvorio neobičnu priču jer je ušao u igru u 66. minuti, u 68. je dobio žuti karton, a već u 74. drugi žuti i crveni. Ante Rebić je i dalje van stroja zbog zaraze koronavirusom, dok je Marko Rog završio sezonu.