Juventus osvojio talijanski Superkup, Ronaldo najbolji strijelac ikad

Matej Kačan • srijeda, 20.01.2021.

Andrea Pirlo je stigao do svog prvog trofeja na klupi Juventusa. Nakon susreta u Reggio Emiliji, Juventus je s 2:0 svladao Napoli i osvojio talijanski Superkup...

Dugo će Lorenzo Insigne sanjati promašeni kazneni udarac u 80. minuti u susretu talijanskog Superkupa u Reggio Emiliji. Na neutralnom terenu je Insigne imao priliku za 1:1 i ulazak u vjerojatni produžetak te šansu za pobjedu, ali je promašio.

Prije toga u poprilično izjednačenom susretu nije bilo pogodaka 64 minute, a Juventus je poveo preko Cristiana Ronalda, čovjeka koji zabija kad je najbitnije, za trofeje. Ronaldo se našao na pravom mjestu za pospremiti odbijanac u mrežu za 1:0. Taj je pogodak bio 760. u karijeri Portugalca koji je tako postao rekorder svih vremena.

Napoli je dobio priliku s 11 metara nakon VAR provjere i dosuđenog kaznenog udarca, ali je Insigne pucao pokraj vrata, a sudbinu Napolija je zapečatio Alvaro Morata koji je u tranziciji dobio dodavanje Juana Cuadrada te je mirno pospremio loptu u mrežu.

Prvi je to trofej za Andreu Pirla i pomoćnika mu Igora Tudora na klupi Juventusa koji se ove sezone muči u formi.