Paris Saint-Germain 4:0 Montpellier
Montpellier

Tri gola u četiri minute za PSG u deklasiranju Montpelliera

Matej Kačan • petak, 22.01.2021.

U 21. kolu francuske Ligue 1 je PSG deklasirao Montpellier s 4:0 kod kuće, a većinu od ta četiri pogotka je PSG postigao u rasponu od samo četiri minute...

Pobjedom nad Montpellierom na otvaranju 21. kola francuske Ligue 1, PSG je privremeno samostalno preuzeo vrh ljestvice francuskog prvenstva. PSG je deklasirao 11. momčad lige s 4:0, a čak tri pogotka su pala u vrlo kratkom rasponu.

Dosta rano je sve krenulo naopako za Montpellier, u 19. minuti je vratar gostiju Jonas Omlin dobio crveni karton nakon teškog starta. PSG u vodstvo dovodi Kylian Mbappe u 34. minuti na asistenciju Angela Di Marije, a 1:0 je i na poluvremenu.

Pravi uragan kreće u 60. minuti pogotkom Neymara kojeg je Mbappe nesebično poslužio iako je mogao zabiti sam, a samo nakon minutu zabija i Mauro Icardi za 3:0. Nesebičnost za Mbappea se isplatila u 63. kad je dobio priliku za svoj drugi pogodak, a poslužio ga je Icardi.

Tako je PSG u samo tri minute riješio pitanje pobjednika i osigurao uvjerljivu pobjedi, a pritisak je sad na Lilleu koji treba pobijediti Rennes da bi se izjednačio na vrhu.