Juventus iskoristio pogreške Intera i došao do prednosti u Kupu

Branimir Korać, HINA • srijeda, 03.02.2021.

Odigran je prvi polufinalni dvoboj Talijanskog kupa u kojem je Juventus gostovao kod Intera te naptravio veliki korak prema finalu pobjedom 2:1...

Nogometaši Juventusa napravili su veliki korak ka plasmanu u finale Talijanskog kupa 2:1 (2:1) pobjedom na gostovanju kod Intera u Milanu u prvom susretu njihovog polufinalnog ogleda.

Inter je poveo u devetoj minuti golom Lautara Martineza nakon loše reakcije Buffona na vratima Juventusa, ali već do odmora gost iz Torina je preokrenuo rezultat nakon kardinalnih pogrešaka Interove obrane. Prvo je Young bezrazložno u svom kaznenom prostoru povukao Cuadrada pa je Juventus dobio kazneni udarac kojega je Cristiano Ronaldo u 26. minuti pretvorio u izjednačenje, da bi u 35. minuti teško pogriješio i vratar domaćih Handanović koji je napustio svoj kazneni prostor, promašio loptu što je Cristiano Ronaldo iskoristio te pogodio praznu mrežu.

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 85. minute dok je Ivan Perišić ušao u igru u 66. minuti za domaće.

Uzvratni susret igrat će se za tjedan dana u Torinu.

U drugom polufinalu sastaju se branitelj naslova Napoli i Atalanta. Oni će prvi susret igrati u srijedu u Napulju, dok je uzvrat na programu za osam dana u Bergamu.